Aktif Bank İnternet Bankacılığı’na nasıl girerim?

İnternet Bankacılığı müşterisi olabilmeniz için Bankamızdan kredi kullanmış olmanız ya da Passolig Kredi Kartı veya Banka Kartı veya hesap sahibi olmanız gerekmektedir. 0 850 734 30 50 no’lu İletişim Merkezimizden şifre ve parolanızı alıp, Aktif Bank İnternet Şubesi'ne  girip gerekli alanları doldurduğunuzda internet şubesi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

EFT işlemlerini günün her saatinde gerçekleştirebilir miyim?

EFT işlemlerinizi, İletişim Merkezi veya İnternet Bankacılığı’nı kullanarak iş günlerinde 16:30’a kadar gerçekleştirebilirsiniz. Tatillerde ve hafta sonlarında ise T.C. Merkez Bankası’nın kapalı olması nedeniyle EFT işlemi yapılamamaktadır. İşlem saatinden sonra ileri tarihli EFT talimatı verebilirsiniz.

En fazla kaç ay vade ile N Kolay Kredi kullanabilirim?

En az 3, en fazla 36 ay vadeli N Kolay Kredi kullanabilirsiniz.​

İkinci bir krediyi kullanabilirsem kredi bakiyem daha önce aldığım N Kolay Kart’a mı yüklenecek yoksa yeni bir N Kolay Kart mı alacağım?

​Bankamızdan alacağınız tüm krediler var olan hesabınıza yatırılacaktır. Hesabınızda bulunan parana elindeki N Kolay Kart’ın aracılığıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İkinci kredi başvurusunda bulunabilir miyim?

Bankamızda açık bir krediniz varken yeni bir kredi başvurusunda bulunduğunuzda, başvurunuz değerlendirilerek bilgi verilecektir.

İnternet Bankacılığı şifrem bloke olduğunda ne yapmam gerekiyor?

​0850 724 30 50 Aktif Bank İletişim Merkezi’ni arayarak blokenizi kaldırabilirsiniz.

  .

İnternet Bankacılığı şifremi kaç kez yanlış girersem İnternet Bankacılığı şifrem bloke olur?

Şifrenizi 3 kez hatalı girmeniz durumunda bloke olacaktır.​

İnternet Bankacılığı şifremi nasıl değiştirebilirim?

​0850 724 30 50  no’lu Aktif Bank İletişim Merkezi’ni arayarak sırasıyla 1, 1 ve 2’yi tuşlayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.


İnternet Şubesinden ‘Bilgi Güncelleme’ menüsü altında bulunan Şifre/Parola Değişikliği adımını kullanarak da şifreni değiştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor?

0850 724 30 50 no’lu Aktif Bank İletişim Merkezi’ni arayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.​

İnternet Bankacılığı şifremi ve parolamı nasıl alabilirim?

0 850 724 30 50 no’lu Aktif Bank İletişim Merkezi’ni arayıp, arka arkaya iki kez 1’i tuşlayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

İnternet şubesini hangi saatlerde kullanabilirim?

Aktif Bank İnternet Şubesini 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.​

Kredi borcumu azaltmak için ara ödeme yapabilir miyim?

​Kredi vadesi boyunca istediğiniz adette ara ödeme yapabilirsiniz.​

Kredi taksit ödememi yaptım, ne zaman hesaba geçer?

PTT’ler ve Pttmatik’lerden taksit gününde yaptığınız ödemeler, herhangi bir gecikmeye neden olmadan hesabınızdan tahsil edilmektedir.


Vakıfbank ve Akbank ATM’lerinden yapılan işlemler (akşam 20:00’a kadar) aynı anda Aktif Bank’taki hesabınıza yansıyacaktır.


EFT ile yaptığınız ödemeler ortalama 30 dakika içinde Aktif Bank’taki hesabınıza geçer.​

Kredimle ilgili herhangi bir sorumda sizinle nasıl irtibata geçebilirim?

​Krediniz ve hesabınızla ilgili tüm sorularınız için 7 gün 24 saat hizmet veren 0 850 724 30 50 no’lu İletişim Merkezimiz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Kredimle ilgili yapılandırma veya değişiklik yapmak istediğim takdirde ne yapmalıyım?

Kredinizde erken kapama, ara ödeme, erteleme, iptal, ödeme tarihi ve vade değişikliği talepleriniz için 0 850 724 30 50 no’lu İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Krediyi kullanabilmek için N Kolay Kart’ı almak zorunda mıyım?

N Kolay Kredi’yi alabilmeniz ve kullanabilmeniz için ücretsiz N Kolay Kart sahibi olmalısınız.​

N Kolay Kredi kullandığımda sigorta yaptırmam gerekir mi?

N Kolay Kredi'de sigorta zorunlu değildir. Dilerseniz başvuru sırasında sigortalı krediyi seçebilirsiniz. Bu sayede daha düşük faiz oranı ile taksit tutarlarınızı ve toplam geri ödemenizi de düşürmüş olursunuz.


Sigorta primi, kredi tutarı, kredi vadesi ve müşterinin yaşına göre değişkenlik gösterecektir. Hesaplanan sigorta primi toplam kredi tutarından düştükten sonra kredi müşteri hesabına geçer.

N Kolay Kredi kullanırsam, aldığım kredinin ne kadarı elime net olarak geçer?

Onaylanan tutar üzerinden kredi tahsis ücreti düştükten sonra kalan tutar hesabınıza aktarılacaktır. Eğer sigortalı kredi seçilmişse, hesaplanan sigorta primi de kredi tutarından düşer ve sonra kalan tutar hesaba aktarılır.​

N Kolay Kredi nedir?

N Kolay Kredi, Aktif Bank tarafından nakit ihtiyaçlarınızı şubeye gitmeden karşılayabileceğiniz bir ihtiyaç kredisi ürünüdür.​

N Kolay Kredi taksitlerimi nerelerden ödeyebilirim?

 • Aktif Bank Şubelerinden,
 • www.aktifbank.com.tr'de internet bankacılığını kullanarak,
 • Herhangi bir bankada bulunan hesabından Aktif Bank'taki IBAN'ına EFT yaparak,
 • Tüm PTT şubelerinden ve Pttmatik'lerden,
 • VakıfBank ATM'lerinden veya Pttmatik'lerden,
 • N Kolay Banka Kartın ile diğer banka ATM'lerinden hesabınıza para yatırarak banka hesabınızdan,taksit ödemenizi yapabilirsiniz.

Pttmatik'ten Ödeme;


 • Anlaşmalı Banka İşlemleri menüsüne girerek,
 • Aktif Bank İşlemlerini seçebilir,
 • Hesaba Nakit Yatırma butonuna basabilir,
 • Banka kart numaranızı veya hesap numaranızı seçebilir,
 • İstenilen bilgileri ve cep telefonu numaranızı girebilir,
 • Açıklamayı seçebilir.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarınızı yatırabilirsiniz.

Vakıfbank ATM'sinden Ödeme;


 • Kartsız işlemler menüsüne girerek,
 • Aktif Bank İşlemlerini seçebilir,
 • Banka kart numaranızı veya hesap numaranızı yazarak,
 • Ekrandaki bilgileri doldurabilir,
 • Size ait T.C. Kimlik ve cep telefonu numaranızı girebilir,
 • Ekrandaki bilgileri kontrol edebilirsiniz.
 • İşlem ücretini onayladıktan sonra taksit tutarınızı yatırabilirsiniz.
 • *Ücretlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

N Kolay Kredi taksitlerimi vadesinden önce ödeyebilir miyim?

N Kolay Kredi taksitlerinizi vadesini beklemeden dilediğiniz zaman ödeyebilirsiniz.

N Kolay Kredi’de en az/en fazla ne kadar N Kolay Kredi kullanabilirim?

En az 2.000 TL, en fazla 200.000 TL kredi kullanabilirsiniz.​

N Kolay Kredi’de tahsis ücreti veya kredi kullandırım ücreti alıyor musunuz?

N Kolay Kredi’den kullandırılan kredi tutarının binde beş’i oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kullandırım ücreti alınmamaktadır.​

N Kolay Kredi’nin avantajları nelerdir?

www.nkolaykredi.com’dan oturduğunuz yerden kredisi başvurusunda bulunabilir, şubeye gitmeden de paranızın adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 
Passolig Banka Kart’ınız yoksa, kredinizi kolaylıkla kullanmanız için ücretsiz N Kolay Banka Kart’ı adresinize gönderilir.

N Kolay Kredi’ye nasıl başvurabilirim?

Aktif Bank müşterisiyseniz, www.nkolaykredi.com’dan T.C. Kimlik Numaranız, posta adresiniz ve bankamıza kayıtlı cep telefonu numaranızı girerek başvuru yapabilirsiniz. Kredinin onaylanması halinde ekranda sorulan bilgileri doğru olarak girmeniz gereklidir. Ekrandan ihtiyaç kredisine ait Bankacılık Hizmetleri ve Belirli Süreli Tüketici Kredisi Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Formu, Bankacılık Hizmetleri ve Belirli Süreli Tüketici Kredisi Sözleşmesi, Kredi Koşullarına İlişkin Bilgiler ve Geri Ödeme Planı, İhtiyaç Kredisi Ürün Bilgi Formu, Temel Bankacılık Ürün ve Hizmetleri Bilgi Formu’nu okuyarak onaylamalısınız. Passolig Banka Kartınız ya da daha önce Bankamızdan imzaladığınız Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (Bireysel Müşteriler) var ise paranız anında hesabınıza yatırılacaktır. Passolig Kredi Kartınız veya Cüzdan Kartınız var ise, hesabın açılması ve paranızı alabilmeniz için adresinize kurye ile N Kolay Banka Kartı ve Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (Bireysel Müşteriler) gönderilecektir. Kuryeden Bankamıza sözleşmeyi imzaladığınız bilgisi geldiği anda paranız hesabınıza yatırılacaktır.


İlk kez Bankamızın ürününü kullanacaksanız, T.C. Kimlik Numaranız, e-posta adresiniz ve cep telefonu numaranız ile www.nkolaykredi.com’dan başvuruda bulunabilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek şifreyi, ekranda ilgili alana girerek başvurunuzu başlatabilirsiniz. Kredinin onaylanması halinde ekranda sorulan bilgileri doğru olarak girmeniz gereklidir. Ekrandan ihtiyaç kredisine ait Bankacılık Hizmetleri ve Belirli Süreli Tüketici Kredisi Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Formu, Bankacılık Hizmetleri ve Belirli Süreli Tüketici Kredisi Sözleşmesi, Kredi Koşullarına İlişkin Bilgiler ve Geri Ödeme Planı, İhtiyaç Kredisi Ürün Bilgi Formu, Temel Bankacılık Ürün ve Hizmetleri Bilgi Formu’nu okuyarak onaylamalısınız. Adresinize kurye ile N Kolay Banka Kartı ve Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (Bireysel Müşteriler) gönderilecektir. Kuryeden Bankamıza sözleşmeyi imzaladığınız bilgisi geldiği anda paranız hesabınıza yatırılacaktır.