Aktif Ventures

Uçtan uca finansal teknoloji inşa eden, büyüten ve yatırım yapan Aktif Ventures “fintech girişim kurucusu” olarak faaliyet göstermektedir. Dijital girişimleri sıfırdan kuran Aktif Ventures, kendi fikirleri ve kaynaklarını kullanarak bu girişimleri belirli bir ölçeğe ulaştırmaktadır. Bunun yanı sıra bir yatırımcı olarak, teknoloji şirketlerine potansiyellerini ilerletmek için yatırım yapmakta, mümkün olan en iyi stratejileri oluşturup gerekli tüm faaliyetleri yürüterek hızla büyümelerini sağlamaktadır.

 Fintech girişim kurucusu olarak konumlanan Aktif Ventures, global bir “fintech enabler” olmak üzere yola çıkmıştır. Bu hedef doğrultusunda, Türkiye'nin yanı sıra tüm Avrupa ülkelerinde ve İngiltere'de fintech operasyonlarını yöneterek, toplumun ihtiyaçlarına yönelik çözümler üreten güçlü bir ekosistem yaratmak için çalışmaktadır. Aktif Ventures’ın bu amaçla kurduğu ilk girişimi; tamamen servis bankacılığı altyapısına dayanan Apilion’dur.


Tüm bunların yanı sıra Aktif Ventures, çatısı altında yer alan, teknolojik ve inovatif girişim fikirlerinin desteklendiği kurumsal girişim sermayesi fonu Mindvest ile; yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı finansal teknoloji fikirleri desteklemektedir. Hayatı kolaylaştıran çözümler üreten finansal teknoloji girişimlerine büyüme hizmeti ve yatırım fonu sunmaktadır. Önümüzdeki dönemde dijital bankacılık alanında; mikro ve KOBİ odaklı dijital bankacılık fintech girişimini duyuracak olan Aktif Ventures, çok yakında mobilite çözümü indiBindi’nin de portföyüne katılmasıyla geniş bir portföyü yönetmeye hazırlanmaktadır.