Hakkımızda

  • Aktif Bank Hakkında
Türkiye'nin İnovatif ve Yeni Nesil Bankası

Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olan Aktif Bank; yeni nesil bankacılık vizyonuyla, şubeleşerek büyüyen geleneksel bankacılık sisteminin dışına çıkarak dijital kanallar ve sektörlerinin önde gelen kurumları ile yaptığı iş birlikleri üzerinden iş süreçlerini kurgulamaktadır. Bunun bir yansıması olarak Aktif Bank'ın, tüm Türkiye genelinde 10 adet şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler, ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık odaklı hizmetler vermektedir.

Büyük dağıtım ağı gerektiren bireysel bankacılıkta ise pazarda etkin olan diğer dağıtım teşkilatları ile yapılan işbirlikleri, pazarlama ve operasyon desteği verdiği inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımları sayesinde Aktif Bank, 662 çalışanıyla Türk Bankacılık Sektöründe bireysel müşteri pazarının %14,3'ünü oluşturan 7 milyon kişiye hizmet sunmaktadır. Banka, ana faaliyet konularının yanı sıra farklı alanlardaki ihtiyaçlara inovatif çözümler sunduğu iştirakleri aracılığıyla da para transferlerinden sigortacılığa, kart ürünlerinden kapsamlı kiosk çözümlerine kadar çok geniş bir yelpazede fark yaratan işlere imza atmıştır.

Banka'nın 2017 yılında bünyesine kattığı yeni iştirakleri ise; Halk Enerji Yatırımları Üretim Taahhüt A.Ş. ile %50-50 ortaklıkla kurulan Aktif Halk Enerji Yatırımları ve Halk Yenilenebilir Enerji isimli şirketler olmuştur. Bu iştirakler ile Güneş Enerjisi Santralleri, Hidroelektrik Santralleri, Rüzgar Enerjisi Santralleri kurulumları amacı ile uzun vadeli finansmanlar sağlanmaktadır.

Pazarda fark yaratan ürün ve çözümleriyle global platformlardan yüzlerce ödül alan Aktif Bank, ödeme sistemleri, teknoloji, kalite, inovasyon, yatırım ürünleri, dağıtım kanalı ve iletişim gibi konularda Türkiye'nin en çok uluslararası ödül alan kurumlarından biridir. Aktif Bank'ın toplam ödül sayısı 152'dir.​