Hakkımızda

  • Aktif Bank Hakkında
Aktif Bank, Dev Bir Ekosistem

Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, yatırım bankacılığını yeniden yorumladığı yenilikçi iş modelleri ve teknoloji yatırımları ile Türkiye'nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 

Aktif Bank, fiziki ve dijital kanallarda sunduğu ürünler ile Türkiye ve globaldeki finansal teknoloji şirketlerinin hem iş ortağı hem de rakibi olarak hareket ediyor. Genetik kodlarında müşteri odaklılık bulunan Banka, iştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10'un üzerinde iş kolunda krediden sigortaya, ulaşımdan kart hizmetlerine, ödeme sistemlerinden eğlence dünyasına kadar geniş bir yelpazede hayatın 360 derece her noktasında 10 milyondan fazla müşterisine sesleniyor.

Türkiye genelinde bulunan 12 şubesi ile Aktif Bank, ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılığa odaklanıyor. Perakende bankacılıkta etkin iş birlikleri, inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımlarıyla bireysel müşteri pazarının yüzde 18'ine sahip olan Aktif Bank, bugün iştirakleri ile birlikte yaklaşık bin çalışanıyla hizmet veriyor.

İnovatif çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Aktif Bank, müşteri deneyiminde mükemmelliği yakalamak hedefiyle dijital dünyasını çeşitlendirmeye sürekli olarak devam ediyor. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için teknoloji yatırımları yapan Aktif Bank, amiral gemisi olan "N Kolay" dünyasını, yeni ürün ve hizmetlerle büyütüyor.

Tüm gelir grubundan bireysel müşterilere hitap eden dijital yatırım ürünü N Kolay Bono ile hayata geçirilen N Kolay Mobil uygulamasında, fatura ödeme ve döviz alım satım imkânı sunan FX platformu gibi özellikler de bulunuyor. Aktif Bank, N Kolay ile müşterilerinin parasını yönetebilmesini, harcamalarını ve ödemelerini kolayca yapabilmesini hedefliyor.

Aktif Bank, hayatı kolaylaştıran ve bireylerin ihtiyaçlarına her an, her yerde, şube olmaksızın hızla cevap veren dijital bankası N Kolay ile İstanbul Maratonu'nun isim sponsorluğunu da üstleniyor. N Kolay markasının dinamizmi ve eşitlikçi, yalın hizmet modeli; dünyanın en önemli maratonlarından İstanbul Maratonu'nun ruhu ile bir araya gelerek ahenkli bir iş birliğine dönüşüyor.

Aktif Bank, dijital dünyasının bir diğer oyuncusu Passo mobil uygulaması ile sadece maçlara değil, konserden tiyatroya tüm etkinliklere kolayca giriş sağlıyor. Passo uygulamasını da daimî olarak geliştiren Banka, statlarda sağladığı avantajları QR ile 7/24 para transferi, alışveriş ve anlık kredi gibi imkânlarla çeşitlendiriyor. Tribünlerin güvenlik ve konfor anahtarı Passolig ile Aktif Bank, hem futbol kulüplerine destek sağlıyor hem de taraftarlarına fırsatlar ve ayrıcalıklar sunuyor.

Aktif Bank'ın sunduğu şehir içi ulaşım ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayabilen AnkaraKart mobil uygulaması ise kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Ankara ile birlikte 7 şehirde bu alanda hizmet veren Banka, her ay milyonlarca kişiye akıllı ulaşım ve akıllı şehir kartı çözümleri sunuyor.

Türkiye'nin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olan Aktif Bank, uluslararası arenada faaliyet gösteren dev şirketler ile ortaklıklar kurarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyor. Farklı sektörlerde global iş birlikleri yürüten banka, yabancı yatırımcının Türkiye'yi tercih etmesine ve dünya ekonomisine olan entegrasyonumuza pozitif değer katıyor.

Japon teknoloji devi Mitsubishi ile iki önemli ortaklık yürüten Aktif Bank, Hitachi ve Mitsubishi Corporation ile siber güvenlik ve biyometrik doğrulama alanında teknoloji çözümleri geliştirmek üzere güçlerini birleştirerek, bilgisayar ve cep telefonu gibi cihazların kamerası vasıtasıyla kişiye ait el damar izini okuyan VeinID-Five teknolojisini Türkiye ile tanıştırıyor. Aktif Bank, hem ülkemizde hem de civar ülkelerde bu çözümlerin günlük hayatı kolaylaştırıcı alanlarda kullandırılmasını hedefliyor. 

Aktif Bank, Mitsubishi ve Çalık Enerji ortaklığında kurduğu inşaat sektörüne özel kariyer platformu Workindo ile 2021 yılında yurt dışına açılmayı planlıyor. Kısa zamanda 20 bin üyeye ulaşan Workindo, inşaat sektörü için uçtan uca çözümler sunan, sektörün tüm paydaşlarını buluşturan bir dijital platform olmayı hedefliyor.

Yenilikçi ve girişimci vizyonu ile farklı sektörlerde de adı gibi "aktif" olan Banka, güvenlik teknolojileri sektöründe de faaliyet gösteriyor. Japonya'nın ileri teknolojisine sahip dünyanın öncü entegre güvenlik sağlayıcılarından SECOM ile kurduğu ortaklıkla Banka, bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal şirketlere de anahtar teslim projelendirme modeliyle uçtan uca özel güvenlik teknolojileri hizmeti sunuyor.

Aktif Bank'ın başarıları sadece iş çıktılarına yansımakla da kalmıyor, Banka bugüne kadar uluslararası kuruluşlar tarafından çeşitli alanlarda 190'dan fazla ödüle layık görüldü.