Hakkımızda

  • Aktif Bank Hakkında
Aktif Bank, Dev Bir Ekosistem

Türkiye'nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank, yatırım bankacılığını yeniden yorumladığı yenilikçi iş modelleri ve teknoloji yatırımları ile Türkiye'nin en büyük finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 

Aktif Bank, fiziki ve dijital kanallarda sunduğu ürünler ile Türkiye ve globaldeki finansal teknoloji şirketlerinin hem iş ortağı hem de rakibi olarak hareket ediyor. Genetik kodlarında müşteri odaklılık bulunan Banka, iştirakleri ve iş ortaklarıyla birlikte 10’un üzerinde iş kolunda krediden sigortaya, ulaşımdan kart hizmetlerine, ödeme sistemlerinden eğlence dünyasına kadar geniş bir yelpazede hayatın 360 derece her noktasında 10 milyondan fazla müşterisine sesleniyor. 

Türkiye genelinde bulunan 12 şubesi ile Aktif Bank, ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılığa odaklanıyor. Perakende bankacılıkta etkin iş birlikleri, inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımlarıyla bireysel müşteri pazarının yüzde 18’ine sahip olan Aktif Bank, bugün iştirakleri ile birlikte yaklaşık bin çalışanıyla hizmet veriyor. 

2019 yılında inovatif çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Aktif Bank, müşteri deneyiminde mükemmelliği yakalamak hedefiyle dijital dünyasını çeşitlendirmeye devam etti. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için teknoloji yatırımları yapan Aktif Bank’ın amiral gemisi olan “N Kolay” dünyası, yeni ürün ve hizmetlerle genişledi. 

Yılın başında öncelikli olarak tüm gelir grubundan bireysel müşterilere hitap eden dijital yatırım ürünü N Kolay Bono ile yayına alınan N Kolay mobil uygulamasına, yıl içerisinde; fatura ödeme ve döviz alım satım imkânı sunan FX platformu gibi yenilikler eklendi.

Banka, Türkiye’de ilk defa uygulamaya alınan, kolay ve ihtiyaca hızla cevap veren bir ödeme sistemi platformu olan “N Kolay Öde”yi hayata geçirdi. İş yerleri, mağazalar, online ortamda satış yapanlar QR kod ile gerçekleştirilen yepyeni bir alışveriş, ödeme ve para transferi deneyimi ile tanıştı. 

Aktif Bank, Passo mobil uygulamasına eklediği yeni özellikler ile statlarda sağladığı avantajları QR ile 7/24 para transferi, alışveriş ve anlık kredi gibi imkânlarla çeşitlendirdi. Tribünlerin güvenlik ve konfor anahtarı Passolig’de ise kart sayısı 5 milyonu aştı. Ayrıca futbol takımlarının tek resmi bilet satış platformu olan PASSO, futbol dünyasındaki deneyimini eğlence ve etkinlik dünyasına da taşıdı. Zorlu PSM, 2020 tarihli etkinliklerinin bilet satışlarını 2019 Ekim ayı itibarıyla PASSO üzerinden gerçekleştirmeye başladı. 

Banka 2019’da şehir içi ulaşım ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayabilen AnkaraKart mobil uygulamasını devreye aldı. Dijital ve akıllı ulaşım çözümleri sunduğu illere Kahramanmaraş’ı da ekleyen banka, KahramanKart isimli mobil uygulamanın yeni versiyonunu kullanıma sundu. 

Yenilikçi ve girişimci vizyonu ile farklı sektörlerde de adı gibi “aktif” olan banka, 2019’da güvenlik teknolojileri sektörüne adım attı. Japonya'nın ileri teknolojisine sahip dünyanın öncü entegre güvenlik sağlayıcılarından SECOM ile yapılan iş birliğiyle, güvenlik teknolojileri alanına yatırım yaptı. Secom Aktif Yatırım A.Ş. adındaki ortak şirket, bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal şirketlere de anahtar teslim projelendirme modeliyle uçtan uca özel güvenlik teknolojileri hizmeti sunuyor. 

Aktif Bank, bir diğer yeni girişimi olan ve 2019 yılının son çeyreğinde temelleri atılan Workindo ile inşaat sektöründe müteahhit, alt yükleniciler ve çalışanlar için dijital platform oluşturdu. 

Banka 2019 yılının son günlerinde, ekip ruhunu daha da konforlu ve elverişli bir çalışma ortamına kavuşturmak amacıyla, Genel Müdürlük binasını yeni bir lokasyona taşıdı. 

Aktif Bank’ın başarıları sadece iş çıktılarına yansımakla kalmadı. Banka 2020 yılının ilk yarısında 10 yeni ödül ile toplam ödül sayısını 184’e çıkardı.