Hakkımızda

  • İlişkili Kuruluşlar

E-KENT GEÇİŞ SİSTEMLERİ VE BİLETLEME TEKNOLOJİLERİ A.Ş.


Akıllı şehir çözümleri üretimi ve entegratörlüğü alanlarında hizmet veren E-Kent, sunduğu ulaşım çözümleri altyapısı ile yılda 1 milyar akıllı ulaşım işlemi gerçekleştirmektedir. E-Kent, hizmet verdiği şehirlerde teknoloji dönüşümü sağlarken, idarelere katma değerli iş modelleri de geliştirmektedir. E-Kent, başkent Ankara dâhil olmak üzere, hizmet verdiği şehirlerdeki yaklaşık 8 milyon vatandaşa akıllı toplu taşıma çözümleri sunmakta ve ulaşım operasyonunu da yönetmektedir. E-Kent kurulduğu günden bugüne kadar, toplamda 15 milyon adet akıllı ulaşım kartı ve 375 milyon ulaşım bileti operasyonu gerçekleştirmiştir. E-Kent aynı zamanda Türkiye’de 31 şehir ve 60 stadyumda geçiş kontrol ve görüntüleme sistemleri, entegre biletleme, stadyum gişe hizmetleri ve altyapılarını içeren dünyanın en büyük stadyum altyapı dönüşüm projesini başarıyla hayata geçirmiştir. Nisan 2014’ten bugüne kadar e-bilet projesi kapsamında 20 milyonun üzerinde futbol taraftarının stadyumlara giriş operasyonunu yürüten E-Kent, 4 binden fazla müsabakada 10 milyona yakın maç bileti ve 1 milyondan fazla sezonluk kombine satışı gerçekleştirmiş, bu satışlardan oluşan 2 milyar TL’nin üzerinde hasılatı kulüplere aktarmıştır. Uluslararası pazara açılma stratejisi kapsamında, yazılım ve donanım çözümlerini yurt dışına pazarlamaya devam eden E-Kent’in ürün ve hizmetleri, 2022 Katar Dünya Kupası gibi organizasyonlarda da tercih edilmeye başlanmıştır. Bilgi birikimi ve deneyimleri ile birlikte Mart 2019 tarihinden itibaren eğlence ve etkinlik dünyasında da hizmet veren E-Kent, sektörün önde gelen organizatörleri ile anlaşarak bu kapsamda %50’ye yakın pazar payının da sahibi olmuştur.
UPT ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş.


UPT_Logotype-04.png

Türkiye’nin ilk lisanslı ödeme kuruluşu olan UPT Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. yurt içinde ve yurt dışında isme, hesaba ve karta olmak üzere birden fazla para cinsinde para transfer işlemi gerçekleştirmektedir. Başta UPT şubeleri ve PTT noktaları olmak üzere, temsilci ve bayileri ile 8 bin noktaya ulaşarak, sektörün en geniş dağıtım ağı ile müşterilerine hizmet vermektedir. 2020 yılı içerisinde 170 farklı ülkede 1,9 milyon işlem adedi ve 7 milyar TL üzerinde işlem hacmine ulaşmıştır. Yurt dışında anlaşmalı olduğu banka ve ödeme kuruluşları sayısını 107’ye artırarak hizmet ağını ve sunduğu hizmet yelpazesini genişletmiş, yurt içi ödeme kuruluşları ile gerçekleştirdiği anlaşmalar ile yurt içi ödeme kuruluşlarına da hizmet sunmaya başlamıştır. 2020 yılında Upt markası ve sistemi ile hizmet verdiği ülke sayısını dokuza yükselterek global ölçekte hizmet verme yolunda kararlılığını göstermiştir. UPT sistemi ile Türkiye dışındaki ülkeler arasında gönderilen işlem adedi 2020 yılında %249 oranında artış göstermiştir. Toplam 40 adet yurt dışı banka ya da ödeme kuruluşu; 55 farklı ülkeden 60 farklı ülkeye gönderdiği para transferini UPT altyapısıyla gerçekleştirmiştir. Müşteri ihtiyaçlarını ve deneyimini, sunduğu hizmetlerin merkezinde tutan UPT, hizmetlerini dijital platformlara taşımak adına mobil ve web tabanlı uygulamalarının yazılımını büyük ölçüde tamamlamıştır. Bu çerçevede 2020 yılında mobil para transferi uygulaması UPTION yayına alınmıştır. UPT, 2021 yılında müşterilerine dijital kanallarda da yüksek hizmet kalitesi ve müşteri deneyimini sunmayı hedeflemektedir.
SİGORTAYERİ SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLİĞİ A.Ş


SIGORTAYERI.png

Türkiye’nin yenilikçi sigorta brokeri Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., 2020 yılında da kârlılığını devam ettirerek bir önceki yıla oranla yüzde yüzü aşan bir büyüme gerçekleştirmiş olup bireysel ve kurumsal müşterilere aracılık ederek sigorta hizmeti sunan “Türkiye’nin en büyük yerli brokeri” konumunu güçlendirmiştir. Sigortayeri; mevcut dağıtım kanallarına ek olarak dijital kanalları üzerinden sağladığı hizmetlerle perakende sektörünün önde gelen firmaları ile iş birliklerine devam etmiş ve müşteri tabanlı “ekosistemlere” sigortacılık alanında entegrasyonunu arttırmıştır. Perakende sigortacılık alanında güçlü dağıtım kanalı altyapısı ile finansal hizmetlere kolay erişim yaklaşımı doğrultusunda, son tüketicinin ihtiyaçlarına uygun, özelleştirilebilen, piyasa karşılaştırmalı ürün yelpazesi ile, yüz yüze hizmet sağladığı iş ortaklarına sunduğu hizmeti de dijitalleştirmeyi başarmış ve böylece tüm dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde de müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmüştür. Asron Sigorta markası ile kurumsal sigorta çözümleri sağlayan Sigortayeri, Türkiye ve yakın coğrafyada yer alan 15 ülkede önemli projelerin sigorta plasmanlarında yer almıştır. Asron Sigorta; inşaat, sağlık, enerji, tekstil, otomotiv ve finansal hizmetler sektörlerinde önemli sigorta teminatları; finansal sigorta ürünlerinde ticari alacak sigortası, kefalet senedi, mühendislik, mesleki sorumluluk, siber riskler ve proje finansmanlarında bankacılık çözümlerine alternatif veya destek sigorta ürünlerinde önemli deneyim sahibi olup, bu konuda ayrıcalıklı bir konumdadır. Yenilenebilir enerji alanında, güneş ve rüzgâr enerjisi tesislerinin kurulumu ve işletme dönemleri için proje finansmanına uygun, özel bir sigorta fasilitesi oluşturan Asron Sigorta, GES projelerinin sigortalanması konusunda liderliğini 2020 yılında devam ettirmiş olup, Türkiye’de GES kaynaklı enerji üretiminin %30’unun Sigorta Brokeri konumundadır. 
PAVO TEKNİK SERVİS ELEKTRİK ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş.


PAVO.png

Aktif Bank iştiraki olarak faaliyetlerini sürdüren PAVO, yeni nesil ödeme sistemlerindeki hizmet yelpazesini genişleterek, tecrübe ve bilgi birikimiyle çağın gereklerine uygun çözümler sunmaya devam etmektedir. PAVO, güçlü Ar-Ge alt yapısı, çözüm odaklı satış-pazarlama stratejileri, nitelikli üretim, operasyon ve servis hizmetleriyle müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

Türkiye geneline yayılmış 240.000’in üzerinde lisanslı Yazarkasa POS cihazı ile pazar payını yüzde 20’lere taşıyan PAVO, yıllardır sürdürdüğü katma değerli uygulamalar ve yazılım entegrasyonu hizmetlerine; İşletici Kuruluş, Özel Entegratörlük ve Android cihaz çözümleri ile yeni nesil farklı ödeme tahsilat yöntemleri ve katma değerli hizmetleri de ekleyerek sektördeki çalışmalarını yeni yapılanmalarla geliştirmektedir.

N KOLAY ÖDEME KURULUŞU A.Ş. 


N_KOLAY_ISLEM_MERKEZI_LOGO-01.png

Sektöründe Türkiye’nin en büyük ve en yaygın ağına sahip olan N Kolay Ödeme Kuruluşu; 570’i aşan N Kolay İşlem Merkezi ve yaklaşık 3.500 N Kolay Kiosk ile hizmet sağlamaktadır. N Kolay Ödeme Kuruluşu aynı zamanda, ülkemizin en önemli perakendecileri ve telekomünikasyon şirketleri ile 2019 yılında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında fiziki nokta sayısını 12 binin üzerine taşımıştır. Türkiye’nin tüm illerinde fatura tahsilatı, yurt içi ve yurt dışı para transferi başta olmak üzere pek çok ödeme hizmetine aracılık eden ve 360.000 üzerinde kart müşterisi bulunan N Kolay, müşterilerinin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır. N Kolay’ın küçük ve orta ölçekli işletmelere POS hizmeti verebilmesi amacıyla T.C. Merkez Bankası’na yapılan faaliyet genişleme başvurusu, 17 Aralık 2020’de onaylanmıştır. N Kolay, dijitalleşmenin arttığı bu dönemde müşterilerine kolay ve konforlu POS hizmeti vermek üzere çalışmalarına devam etmektedir. Perakende noktalarından para transferi imkânı ile 81 ilde yaklaşık 8 bin noktada, haftanın 7 günü mesai mefhumu olmaksızın ve en önemlisi bir banka hesabına ihtiyaç duymaksızın müşterilerin para transferi yapmalarına ve elektrik, doğal gaz, su gibi tüm faturalarını ödemelerine imkân sağlanmıştır. N Kolay, online olarak sunduğu, hızlı ve pratik işlem garantili süreçleri sayesinde kısa sürede ciddi bir başarı elde etmiştir. N Kolay, ayda yaklaşık 7 milyon adet işlem ile Türkiye’nin en büyük tahsilat ve ödeme konumuna ulaşmıştır. Aktif Bank, N Kolay Kiosk Projesi’yle, Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA) tarafından düzenlenen yarışmada birincilik ödülü almıştır.
ECHO BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ A.Ş.


EchoPOS markası ile Ağustos 2016 yılında faaliyetlerine başlayan Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş., 2020 yılı sonunda 81 ilde 10 bin üzerinde donanım ve yazılım kurulumu gerçekleştirmiş ve işletmelerin ön ve arka ofisleri için uçtan uca ödeme sistemleri ve entegrasyon çözümleri sunarak perakende sektörü için “Yeni Nesil Çözüm Ortağı” olmuştur. Türkiye’nin önde gelen perakende zincirleri ile çalışan EchoPos, günlük ortalama 2 milyonu aşkın işleme hatasız bir şekilde altyapı sağlar hale gelmiştir.
AKTİF PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.


MUKAFAT_TR.png
Aktif Portföy Yönetimi SPK düzenlemeleri çerçevesinde, Aktif Bank’ın portföy yönetimi alanındaki iştiraki olarak, 2016 yılında kurulmuştur. Bilgi birikimi ve sektör uzmanlığı ile Aktif Portföy, farklı risk/getiri beklentileri doğrultusunda kurup, yönettiği yatırım fonları ile yatırımcılarına getiri alternatifleri sunmaktadır. Yatırım fonlarının yanında, girişim sermayesi ve gayrimenkul fonları ile reel sektörün yüksek kazançlarını yatırımcısıyla buluştururken, yönettiği emeklilik fonları ile de sistem içindeki müşterilere uzun vadeli çözümler üretmektedir. Sayıları 60 bine ulaşan yerli ve yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcısı ile yönettiği portföy büyüklüğü 2 milyar TL’yi aşan Aktif Portföy, ihtiyaçları doğru değerlendirerek fon ailesini genişletmekte ve büyümesine hız kesmeden devam etmektedir.EMLAKGİRİŞİM A.Ş.


Emlak Girişim A.Ş., gayrimenkul ve inşaat sektöründeki iş fırsatlarını değerlendirmek, enerji sektörü başta olmak üzere yatırım projelerinde yer almak ve uluslararası ticarette önemli bir oyuncu olmak amacıyla kurulmuştur. Gayrimenkul alanında sektörün eğilimine paralel olarak, doğrudan ortaklıklar, kâr-zarar ortaklıkları ve kentsel dönüşüm projeleri ile alanında öncü olmayı hedeflemektedir. Enerji, uluslararası ticaret gibi birçok sektörde yatırımları ve faaliyetleri bulunmaktadır. Dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olması hedeflenen, 3 milyon metrekareyi bulan inşaat alanıyla Türkiye’nin en büyük bölgesel planlama projesi İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) Emlak Girişim A.Ş.’nin en önemli yatırımlarından birisi olmuştur. Bununla birlikte Ataşehir’de gerçekleştirilen Metropol İstanbul projesinin kâr-zarar ortağı olan Emlak Girişim A.Ş., önemli bir yatırımı başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca 2017 yılı içerisinde toplam 61 MWp GES Projesi’nin yatırımını yaparak sektördeki en büyük oyunculardan biri haline gelmiştir.
İNOVABAN


İnovaban İnovasyon ve Finansal Danışmanlık A.Ş., Ar-Ge ve inovasyon ile rekabet avantajı sağlamak isteyen firmalara “Büyüme Stratejileri ve Süreç Yönetimi” hizmeti sunmaktadır. Ar-Ge destek ve teşviklerinden tam faydalanma, mali ve hukuki alanlarda risk yönetimi, fikri ve sınai mülkiyet hakları danışmanlığı temel hizmet kalemlerinde müşterilerine entegre çözümler sunmakta olan alanındaki tek firmadır. Başlıca müşterileri arasında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri, Kuluçka Merkezleri, Teknoloji Transfer Ofisleri, Yatırım Fonları, Yatırımcı Ağları ve bunların içerisindeki firmalar bulunmaktadır. 2020 yılında İnovaban, TÜİK tarafından yüksek ve orta-yüksek teknolojide üretim yapmakta olarak sınıflandırılan, her büyüklükten birçok firmayla temas kurarak iş geliştirmiştir. Ar-Ge ekosistemine değer veren özel bankalar, yatırım fonları ve yatırım ağlarıyla sürekli temasta bulunarak ekosistemdeki yapılar ile ilişkiler geliştirmiş, imzalanan protokollerle bu tür kanallar üzerinden iş geliştirme faaliyetlerini yürütmüştür. İnovaban, Türkiye’deki katma değerli üretimin artırılması ve uluslararası rekabette firmalarımızın avantaj sağlayarak, ticarileşme ve globalleşme yolculuklarının verimli bir şekilde hızlanması için de faaliyetlerde bulunmuştur. Bu yönde, 30’dan fazla eğitim etkinliğine, sanal fuar ve konferansa, eğitmen veya panelist olarak katılım göstermiştir.
SECOM


2019 yılında Kent Güvenlik’in yüzde yüz hissesi Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank ile dünyada yaklaşık 18 ülkede 60 bini aşkın çalışanla, 3,4 milyon abonesine hizmet veren Japon Güvenlik ve Teknoloji şirketi SECOM ortaklığında, Secom Aktif Yatırım A.Ş. tarafından satın alınmıştır. Gerçekleşen bu ortaklık yapısı ile Türkiye’de elektronik güvenlik hizmetleri sağlayıcısı olarak büyüyen bir grafik ile her yerde güvenlik sağlamaktadır. Türkiye’de 81 ilde hem satış hem de kurulum hizmeti sağlayan SECOM; ev, işyeri ve kurumsal elektronik güvenlik hizmetleri ile sektörde emin adımlarla ilerlemektedir. 
WORKINDO TEKNOLOJİ A.Ş.


UPT_Logotype-04.png

2020 yılında kurulan Workindo Teknoloji ve İnsan Kaynakları Danışmanlık A.Ş. inşaat sektörünün taşeron bulma, projelere teklif verme ve çalışanlara ulaşma süreçlerindeki problemleri çözmek için yola çıktı. EGAŞ’tan yatırım alan Workindo 5 ülkede aktif olarak faaliyetlerini yürütmektedir. Workindo; girişimci yapısı, akılcı stratejileri, kapsayıcılık ve çeşitliliğe verdiği önem, inovatif ve sürdürülebilir iş modelleri, teknolojiye ve insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla faaliyette bulunduğu her alanda ve coğrafyada, dokunduğu her insanın hayatına kalıcı değerler katmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Yurt Dışında Kurulan İştirakler

KIC (Kazakhstan Ijara Company Joint Stock Company)

2013 yılında kurulmuş, 2014 yılı başında operasyonel hale gelmiş olan 'KIC', Kazakistan'da kurulmuş İslami kaidelere göre çalışan ilk 'Finansal Kiralama' şirketidir. Ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli (KOBİ) firmalara leasing hizmeti veren KIC, 5 yıllık perspektifte Kazakistan'ın en büyük leasing şirketlerinden biri olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 

ELC (Euroasia Leasing Company)

2012 yılında Tataristan'da kurulan 'ELC', Rusya'da faaliyet gösteren ilk 'İslami Finansal Kiralama' şirketidir. Ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli (KOBİ) firmalara leasing hizmeti veren ELC, İslami finansal kiralama alanında Rusya'da önde gelen kuruluşlar arasındadır.

 

 EMIC (Euro - Mediterranean Investment Company Ltd.)

2015 yılında Lefkoşa'da kurulan EMIC, Kıbrıs adasının ilk ve tek 'İslami Yatırım Şirketi' olma özelliğinin yanı sıra, KKTC'de faaliyet gösteren en büyük uluslararası yatırım şirketidir.