Özel Bankacılık ve Yatırım

  • Özel Bankacılık Hakkında
Aktif Bank Özel Bankacılık

 
Aktif Bank Özel Bankacılık olarak ilkemiz, size özel hizmet ve yüksek memnuniyetinizdir. İşlerinde uzman kadromuz en iyi performansı sergileyerek, en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunma gayreti içerisindedir.

 
Müşterilerimizin finansal hedeflerini, yatırım tercihlerini ve risk algılarını dikkate alarak uzun dönemli ve güvene dayalı bir ilişki tesis etmeyi amaçlar.

 
Kolay ve çabuk ulaşılabilir olduğumuz gibi, isterlerse müşterilerimizi yerlerinde ziyaret ederek zaman yönetimlerine katkıda bulunmaya çaba sarfeder. Dilerseniz bize  0 212 213 26 66 numaralı telefonumuzdan da ulaşabilirsiniz.

 
Aynı zamanda bir Yatırım Bankası olmanın müşteri lehine yaratacağı avantajları sorgularken, yenilikleri ve piyasa koşullarını yakından takip edip, ürün çeşidi ve hizmet kalitesini yüksek standartlara ulaştırarak değer yaratmayı prensip edinir.  

 Yatırım Ürünlerimiz​

 
Aktif Bono:​

2009 yılında ihraç etmeye başladığımız ve yıllardır en çok kazandıran banka bonosu olma özelliğini taşıyan Aktif ​Bono, yatırımcılarına 30 günden başlayarak daha uzun vadelerde de yüksek getiri elde etme imkânı sağlayan bir üründür. 


 
VDMK (Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler): 
2011 yılından itibaren ihraç ettiğimiz AAA kredi derecelendirme notuna sahip VDMK ile yatırımcılara yüksek getirili yatırım imkânı sağlıyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz 9 adet ihraçta 2.1 milyar TL tutarında nominal VDMK yatırımcılar tarafından alındı ve 5 tane ihraç tamamen geri ödenerek itfa oldu. Ayrıca 2016 yılında bayi kredilerinin dayanak varlık olduğu ilk VDMK ihracı da başarıyla gerçekleşti. ​

 
Sukuk:
Türkiye’de Kira Sertifikası ihracını proje finansmanı amacıyla ilk kez kullanarak 2013 yılında 1 yıl vadeli İstanbul Finans Merkezi Projesi’nin 3 adet Kira Sertifikası ihracını başarıyla gerçekleştirdik.

 
Fonlu Aktif Bono:
Portföyünü çeşitlendirmek, yatırım tutarının %20'lik kısmını yatırım fonu ile değerlendirmek isteyenlere Aktif Bono’da %0.25 ek getiri avantajı sağlayan bir üründür.

 
Sabit Kupon Ödemeli Tahvil:
Anaparasını uzun süre değerlendirmek isteyenlere özel, Aktif Bono getirisi üzerine %0.25 ek getiri avantajı sağlayan bir üründür.

 
Artan Faizli Bono:
AFAB, işlem vadesi boyunca piyasadaki mevduat faiziyle birlikte hareket eden ve faiz yükselişlerinde müşterilerimizi koruyan bir üründür. Müşterimiz ilk işlem gününde belirli bir oran ile Aktif Bono bağlar ve bunu takip eden her ayın ilk iş günü Ortalama Mevduat Seviyeleri (KYD Mevduat Endeksi) kontrol edilir. Eğer ortalama mevduat seviyeleri bir önceki aya göre yükseliş göstermişse bu yükselişin tamamı veya belirli bir bölümü müşterimizin Aktif Bono faizine eklenir ve müşterimiz daha yüksek bir faizle yatırımını değerlendirmeye başlar.​

​İnternet Sitesi Asgari Unsurlar İçin Tıkla​yınız.​​​​