Hakkımızda

 • Yönetim Kadromuz
 • Ahmet ÇalıkÇalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı

  1958 yılında Malatya’da doğan ve 1930 yılından bu yana tekstil alanında faaliyet gösteren bir ailenin ferdi olan Ahmet Çalık, 1981 yılında tekstil alanında ilk kişisel girişimlerini başlattı. Hâlihazırda enerji, inşaat, madencilik, tekstil, telekom, finans ve dijital olmak üzere 7 sektördeki yatırımlarıyla hem Türkiye hem de uluslararası ekonomik pazarların önemli oyuncularından biri olan Ahmet Çalık, 1997 yılında tüm Grup şirketlerini tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla Çalık Holding’i kurdu. Vizyoner yatırımlarla insana ve topluma fayda sağlayan projelere odaklanan Ahmet Çalık, dünyanın çeşitli bölgelerinde süre gelen faaliyetleri çerçevesinde itibarı, güvenilirliği ve uluslararası şirketlerle yaptığı uzun süreli iş birlikleriyle tanınmaktadır. Ahmet Çalık, yurt içinde ve yurt dışında Japonya Devlet Nişanı (Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyunbağı), Türkmenistan Devlet Nişanı, Türkmenistan Mahdum Guli Ödülü, Türkmenistan Gayrat Madalyası, Ellis Adası Şeref Madalyası, Türkiye Cumhuriyeti Üstün Hizmet Madalyası, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Madalyası ve TBMM Üstün Hizmet Ödülü başta olmak üzere çok sayıda ödül ve nişan ile onurlandırılmıştır. Kazakistan Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu olan Ahmet Çalık’a Japonya’daki Matsumoto Diş Üniversitesi ve Kindai Üniversitesi ile Arnavutluk’taki Tiran Üniversitesi tarafından fahri doktora payesi verilmiştir. Ahmet Çalık halen Çalık Holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

 • Mehmet UstaYönetim Kurulu Başkan Vekili

  1950 doğumlu olan Mehmet Usta, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat ve Maliye Bölümü mezunu olup 40 yılı aşkın bankacılık deneyimine sahiptir. 1979-1987 yılları arasında Anadolu Bankası’nda, müfettişlik ve yöneticilik görevlerinde; 1987-1994 yılları arasında Emlak Bankası’nda yurt içinde ve yurt dışında, Hollanda ve Fransa’da üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Mayıs 1994’ten Mart 2007’ye kadar Banque du Bosphore - Paris’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, Nisan 2008’de Aktif Bank’a Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak katılmıştır. Çalık Holding kuruluşu Banka Kombetare Tregtare Arnavutluk’ta Aralık 2008’de Yönetim Kurulu Başkanvekili görevini üstlenmiş olup, Temmuz 2009’dan itibaren Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürütmektedir. Banka Kombetare Tregtare Kosova’da ise Mayıs 2008’den itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Mayıs 2012’den bu yana Brüksel merkezli WSBI-World Savings and Retail Banking Institute’te (Dünya Tasarruf ve Perakende Bankacılık Enstitüsü) Yönetim Kurulu Üyesi, Mart 2015’ten itibaren Aktif Bank bağlı ortaklıkları UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş. ile Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini yürütmektedir.

 • Veysel ŞahinYönetim Kurulu Üyesi

  1959 doğumlu olan Veysel Şahin, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. 36 yıllık bankacılık tecrübesinin yanı sıra mali müşavirlik ve bağımsız denetçi belgelerine de sahiptir. Bankacılık kariyerine 1985 yılında müfettiş yardımcısı olarak başlayan Şahin; Anadolu Bankası, Emlak Bankası, Ziraat Bank International AG ve Ziraat Bankası’nda müfettiş, birim ve şube müdürlükleri, yurt dışı temsilcilikleri, teftiş kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuş, Axa Sigorta’da Denetleme Kurulu Üyesi olarak, Türkiye Kazakistan International Bank’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2009 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak Aktif Bank bünyesine katılmış, Denetim Komitesi Başkanı ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi görevlerinde de bulunmuştur. Ayrıca, Aktif Bank bağlı ortaklığı N Kolay Ödeme Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı ve GAP İnşaat Denetim Komitesi Üyesi görevlerini de sürdürmektedir.

 • Kemaleddin KoyuncuYönetim Kurulu Üyesi

  1970 doğumlu olan Kemaleddin Koyuncu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, University of llinois at Urbana-Champaign’de MBA derecesini tamamlamıştır. 29 yıllık çalışma deneyimine sahip olan Koyuncu, bankacılık kariyerine 1992 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de müfettiş yardımcısı olarak başlamıştır. 1996-2001 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Hazine Uzmanı, 2001-2015 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Bankacılık Uzmanı, Daire Başkan Yardımcılığı, Kıdemli Bankacılık Başuzmanı, Daire Başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı (V.) görevlerinde bulunmuş olup, aynı zamanda 2003-2004 yılları arasında Toprak Sigorta/Ege Sigorta’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2015 yılında Aktif Bank bünyesine Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış olup, Eylül 2017 yılından itibaren Aktif Bank Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • Dr. Serdar SümerYönetim Kurulu Üyesi

  1973 doğumlu olan Serdar Sümer, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Virginia - ABD The College of William and Mary’de yüksek lisans (MBA) yapan Sümer, 2011 Nisan ayında ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde bankacılık alanında doktorasını tamamladı. Financial Risk Manager (FRM) ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Sümer, 1996 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak kariyerine başladı. 2008-2014 yılları arasında Aktif Bank bünyesinde İştirak Yönetimi ve Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Bu süreçte, sermaye piyasalarında ürün ve kanal etkinliğini artırmaya yönelik olarak müşterilerin finansal ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi çözümler geliştiren Sümer, 2013 yılında Türkiye’nin ilk proje finansmanı amaçlı kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk banka bonosu ve VDMK ürünlerinin çıkarılmasını, bankanın sahip olduğu iştirak ve ilişkili kuruluşların en etkin yönetim yapısına sahip olacak şekilde koordinasyonunu sağladı. Bir süre öncü yatırım kuruluşlarından birinde yönetici ortak olarak görev yapan ve 2015 yılında Aktif Bank bünyesine Genel Müdür olarak tekrar katılan Sümer, 2020 yılının sonuna kadar Bankanın Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmüştür. 2021 yılı itibariyle Aktif Bank bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türkiye’nin en önemli ödeme kuruluşlarından biri olan N Kolay Ödeme Kuruluşu A.Ş., uluslararası para transferi alanında faaliyet gösteren UPT Ödeme Sistemleri A.Ş., akıllı şehir ve biletleme çözümleri üreten E-Kent Geçiş Sistemleri ve Biletleme Teknolojileri A.Ş., ödeme sistemleri kuruluşları PAVO Teknik Servis Elektrik Elektronik San. Tic. A.Ş., Echo Bilgi Yönetim Sistemleri A.Ş. ve Sigorta karşılaştırma platformu Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

 • Ahmet Erdal GüncanYönetim Kurulu Üyesi

  1969 doğumlu olan Ahmet Erdal Güncan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur ve aynı üniversitede “İnşaat İşletmeciliği” alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 24 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Güncan, 2008 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Galip TözgeYönetim Kurulu Üyesi

  1967 doğumlu olan Galip Tözge, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuş, 1992’de Missouri Üniversitesi’nde İş İdaresi alanında, 2018’de Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1993 yılında Citibank’ta başlamış olan Tözge, 2002 yılına kadar Kurumsal ve Bireysel Bankacılık alanlarında çalışmış ve 1999-2002 yılları arasında Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2002 senesinde, Akbank T.A.Ş. bünyesine katılmış, 12 yıl süresince Şubeler Yönetimi, KOBİ, CRM, ADK ve Bireysel Bankacılık alanlarında üst düzey yöneticilik yapmasının yanı sıra Ak Portföy Yönetimi A.Ş ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev almıştır. 2015 yılında Aktif Bank bünyesine Genel Müdür olarak katılan Tözge, kısa bir süre bu görevi sürdürdükten sonra Çalık Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. 2017’den bu yana Banka Kombetare Tregtare Arnavutluk, 2018’den bu yana Banka Kombetare Tregtare Kosova Yönetim Kurulu üyesi olan Tözge, Nisan 2022’den bu yana da Aktif Bank Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • Ayşegül Adaca OğanGenel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

  1974 doğumlu olan Ayşegül Adaca Oğan, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Stanford University’de yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 23 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Oğan, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır. 2021 yılı itibariyle Aktif Bank Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

 • Murat BarlasHazine ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  1968 doğumlu olan Murat Barlas, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. 25 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Barlas, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Muzaffer Suat UtkuUluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  1974 doğumlu olan Muzaffer Suat Utku, U.S. International University San Diego İşletme Bölümü mezunudur. London University College’da işletme alanında MBA yapmış olan Utku, 22 yıllık bankacılık deneyimine sahiptir. 2007 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Hakan PürdeloğluKurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  1978 doğumlu olan Hakan Pürdeloğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde finans dalında MBA yapmış olan Pürdeloğlu, 19 yıllık bankacılık deneyimine sahiptir. 2021 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Kadir Mustafa ÖztürkBilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

  1977 doğumlu olan Kadir Mustafa Öztürk, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 2000 yılından bu yana, finansal teknolojiler üzerine yazılım yapan çeşitli şirketlerde internet şube, mobil bankacılık, iletişim merkezi, ATM, dijital cüzdan ve dijital altyapı geliştirme projelerinde aktif rol almıştır. 22 yıllık deneyime sahip olan Öztürk, 2021 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Atila YanparFinans, Krediler ve Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcısı

  1979 doğumlu olan Atila Yanpar, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Oxford Üniversitesi Kamu Politikası Bölümü’nden yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. 17 yıllık deneyime sahip olan Atila Yanpar, 2019 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Selcan Arkalı RotaYetenek Gelişim ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı

  1974 doğumlu olan Selcan Arkalı Rota, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 22 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Arkalı, 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Gülben YağcıDijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Grup Başkanı

  1982 doğumlu olan Gülben Yağcı, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitede İngilizce İşletme Yüksek Lisansını tamamlamış olan Yağcı, kariyeri boyunca dijital bankacılık, dijital pazarlama, dijital kullanıcı deneyimi, büyüme odaklı pazarlama stratejileri geliştirme ve hayata geçirme konularında aktif rol almıştır. 17 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Yağcı, 2021 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Pınar YılmazPerakende Bankacılık Grup Başkanı

  1982 doğumlu olan Pınar Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği’nden mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde işletme alanında MBA yapmış olan Yılmaz, 17 yıllık bankacılık deneyimine sahiptir. 2007 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Filiz Erendaç Baş Hukuk Müşaviri

  1976 doğumlu olan Filiz Erendaç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve aynı üniversitede Ticaret Hukuku yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 22 yıllık deneyime sahip olan Erendaç, 2016 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Gamze NumanoğluMüşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı

  1981 yılında doğan Gamze Numanoğlu, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Fransa’da Université de Nice Sophia Antipolis’te iletişim üzerine tamamlamıştır. Kariyeri boyunca önemli uluslararası reklam ajanslarında çeşitli kademelerde yöneticilik yaptıktan sonra, kendi reklam ajansını kurarak Strateji ve Müşteri İlişkilerinden sorumlu kurucu ortak görevini yürütmüştür. Pazarlama ve iletişim sektöründe 18 yıllık deneyime sahip olan Numanoğlu, 2021 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Pınar Gürkanİç Sistemler Grup Başkanı

  1981 doğumlu olan Pınar Gürkan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü mezunudur. 19 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Gürkan, 2009 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.