Hakkımızda

 • Yönetim Kadromuz
 • Ahmet ÇalıkYönetim Kurulu Başkanı

  Ahmet Çalık, 1958 yılında Malatya'da doğdu. Ticari hayatına 1981 yılında tekstil faaliyetleriyle başladı. Malatya'da denim fabrikası kurarak Doğu Anadolu'nun ilk büyük sanayi yatırımını gerçekleştiren Çalık, aynı dönemde uluslararası faaliyet ve yatırım hedefleri doğrultusunda Orta Asya’da ilk yurt dışı yatırımlarına başladı. 1992 yılından itibaren Türkiye'de edinmiş olduğu ticari deneyimlerini yurt dışına taşıyarak, Çalık Grubu'nun faaliyet gösterdiği coğrafyalarda enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve telekom alanlarında önemli yatırımlara imza atan Ahmet Çalık, 1997 yılında tüm Grup şirketlerini tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla Çalık Holding'i kurdu. Arnavutluk ve Kosova'daki en büyük Türk yatırımcılarından biri konumunda olan Çalık, 1997 yılında Türkmenistan Devlet Nişanı ve Türkmenistan Mahdum Guli Ödülü'ne, 1999 yılında T.C. Devlet Üstün Hizmet Madalyası ve Türkmenistan Gayrat Madalyası'na, 2001 yılında Türkmenistan Altın Asır Nişanı'na, Haziran 2002'de T.C. Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Madalyası'na, 2006 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne ve 2010 yılında "Turkey in Europe - Franco Nobili'' Ödülü'ne layık görüldü. 2012 yılında Kazakistan Cumhuriyeti tarafından Bursa Fahri Konsolosluğu payesine, 2014 yılında Ulusal Etnik Örgütler Koalisyonu (National Ethnic Coalition of Organizations - NECO) tarafından verilen 'Ellis Adası Şeref Madalyası Ödülü'ne layık görülen Ahmet Çalık aynı yıl Japonya Matsumoto Diş Üniversitesi ve Arnavutluk Tiran Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanlarına layık görüldü. 2016 yılında Japonya Kindai Üniversitesi tarafından fahri doktora payesi ile onurlandırılan Ahmet Çalık halen Çalık Holding ve şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

 • Mehmet UstaYönetim Kurulu Başkan Vekili

  1950 doğumlu olan Mehmet Usta, Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat ve Maliye Bölümü 1975 yılı mezunudur ve 35 yılı aşkın Bankacılık deneyimine sahiptir. 1979-1987 yılları arasında Anadolu Bankası’nda müfettişlik ve yöneticilik görevlerinde; 1988-1994 yılları arasında Emlak Bankası’nda yurt içinde ve yurt dışında üst düzey görevlerde bulunmuştur. 1994’ten Mart 2007’ye kadar Banque du Bosphore - Paris’te Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve Nisan 2008’de Aktif Bank’a Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak katılmıştır. Temmuz 2009’dan bu yana Arnavutluk ve Kosova’da faaliyetleri bulunan Çalık Holding kuruluşu Banka Kombetare Tregtare’de ise Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Mayıs 2012’den beri Brüksel merkezli WSBI-World Savings and Retail Banking Institute (Dünya Tasarruf ve Parekende Bankacılık Enstitüsü)’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Mart 2015’ten itibaren Aktif Bank bağlı ortaklıkları UPT Ödeme Hizmetleri A.Ş. ile Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 • Mehmet Ertuğrul GürlerYönetim Kurulu Üyesi

  1958 doğumlu olan Mehmet Ertuğrul Gürler, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 39 yıllık çalışma deneyimine sahip olan Gürler, 1987 yılından 1994 yılına kadar Dow Türkiye A.Ş.’de çeşitli kademelerde çalışarak Mali İşler Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 1994-1998 yılları arasında Total Oil Türkiye A.Ş. Genel Müdür Vekili ve Genel Sekreterlik görevini üstlenen Gürler, 1998 yılında Genel Müdür olarak Çalık Holding A.Ş. bünyesine katılmıştır. Mehmet Ertuğrul Gürler halen Çalık Holding, Banka Kombetare Tregtare ve Çalık Denim Tekstil’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Aktif Bank, ALBtelecom, Gap İnşaat ve Gap Pazarlama’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdüren Gürler, YEPAŞ’ta ise Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

 • Veysel ŞahinYönetim Kurulu Üyesi

  1959 doğumlu olan Veysel Şahin, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olup, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Bankacılık kariyerine 1985 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Şahin; Anadolu Bankası, Emlak Bankası, Ziraat Bankası’nda birim ve şube müdürlükleri, Yurt dışı temsilcilikleri, Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, Axa Sigorta’da denetleme kurulu üyesi olarak, TKİ Bank Kazakistan’da yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2009 yılından itibaren Aktif Bank Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • Kemaleddin KoyuncuYönetim Kurulu Üyesi

  1970 doğumlu olan Kemaleddin Koyuncu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, University of llinois at Urbana-Champaign’de MBA derecesini tamamlamıştır. 25 yıllık çalışma deneyimine sahip olan Koyuncu, Bankacılık kariyerine 1992 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 1996-2001 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda Hazine Uzmanı, 2001-2015 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda; Bankacılık Uzmanı, Daire Başkan Yardımcılığı, Kıdemli Bankacılık Başuzmanı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup, aynı zamanda 2003-2004 yılları arasında Toprak Sigorta/Ege Sigorta’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2015 yılında Aktif Bank bünyesine Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış olup, Eylül 2017 yılından itibaren Aktif Bank Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • İbrahim YaşarYönetim Kurulu Üyesi

  1973 doğumlu olan İbrahim Yaşar, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olup, Instituto de Estudios Bursatiles ve London School of Economics’de MBA derecesini tamamlamıştır. 18 yıllık çalışma deneyimine sahip olan Yaşar, Bankacılık kariyerine 2000 yılında HSBC Bank A.Ş.’de Denetçi olarak başlamıştır. 2007-2010 yılları arasında Aktif Bank A.Ş.’de; İç Denetim Başkanı, 2010 yılında İştirak Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Banka Kombetare Tregtare’de Kosova Ülke Müdür Yardımcısı, 2011 yılından bu yana Banka Kombetare Tregtare’de Arnavutluk İç Denetim Grup Başkanı görevini sürdürmekte olup, Nisan 2018 yılından itibaren Aktif Bank Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyeliği görevini yürütmektedir.

 • Dr. Serdar SümerGenel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

  1973 doğumlu olan Serdar Sümer, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup Virginia-ABD The College of William and Mary’de yüksek lisans yapmış ve 2011 Nisan ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık alanında doktorasını tamamlamıştır. Financial Risk Manager (FRM) ve Yeminli Mali Müşavirlik belgelerine sahip olan Sümer, 1996 yılında Bankalar Yeminli Murakıbı olarak kariyerine başlamış, 2008 – 2014 yılları arasında Aktif Bank bünyesinde Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcılığı, 2014 yılında ise ortağı olduğu Tera Menkul Değerler firmasında Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 22 yıllık sektör deneyimi bulunan Sümer, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine tekrar katılmıştır ve Banka’nın Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

 • Ahmet Erdal GüncanKurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

  1969 doğumlu olan Ahmet Erdal Güncan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur ve aynı üniversitede “İnşaat İşletmeciliği” alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 21 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Güncan, 2008 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Gürol GüngörPerakende Bankacılık Satış ve İştirakler Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı

  1976 doğumlu olan Gürol Güngör, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 20 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Güngör, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Murat BarlasFinans Genel Müdür Yardımcısı

  1968 doğumlu olan Murat Barlas, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur. 22 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Barlas, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Muzaffer Suat UtkuFinansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı

  1974 doğumlu olan Muzaffer Suat Utku, U.S. International University San Diego İşletme Bölümü mezunudur. London University College’da işletme alanında MBA yapmış olan Utku, 19 yıllık bankacılık deneyimine sahiptir. 2007 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Dr. Gökhan ÖzdinçBilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

  1975 doğumlu olan Gökhan Özdinç, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde MBA ve yine İşletme Bölümü’nde doktora derecelerini tamamlamıştır. 19 yılı aşkın bankacılık alanında deneyimi bulunan Özdinç, mevcut görevinin yanısıra, Boğaziçi Üniversitesi’nde MIS ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerinde yarı zamanlı olarak öğretim üyeliği görevini yürütmektedir. 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Tevfik KınıkKredi Analitik ve Sermaye Piyasaları Genel Müdür Yardımcısı

  1977 doğumlu olan Tevfik Kınık, Ankara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde yüksek lisans ve Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. 19 yıllık finansal piyasalar deneyimine sahip olan Kınık, 2017 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Selcan Kaytancıİnsan Kaynakları ve Operasyon Grup Başkanı

  1974 doğumlu olan Selcan Kaytancı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 19 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Kaytancı, 2014 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Filiz Erendaç Baş Hukuk Müşaviri

  1976 doğumlu olan Filiz Erendaç, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans ve aynı üniversitede Ticaret Hukuku yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 19 yıllık deneyime sahip olan Erendaç, 2016 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Hakan Özatİç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı

  1980 doğumlu olan Hakan Özat, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 14 yıllık bankacılık deneyimi bulunan Özat, 2015 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Osman GencerGirişim Sermayesi Grup Başkanı

  1973 doğumlu olan Osman Gencer, Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 23 yıllık sektör deneyimi bulunan Gencer, 2017 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Betügül TokerDijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı

  1976 doğumlu olan Betügül Toker, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. 18 yıllık deneyime sahip olan Toker, 2018 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.

 • Ufuk Karakayaİştirak Yönetimi Grup Başkanı

  1975 doğumlu olan Ufuk Karakaya, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans, The George Washinton Üniversitesi’nde Finans yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 20 yıllık bankacılık deneyimine sahip olan Karakaya, 2018 yılında Aktif Bank bünyesine katılmıştır.